Fİ OSGB İle Hayatınızı Güvence Altına Alabilirsiniz...

Haberler

Köyceğiz’de İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi

 Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü ve Fi Ortak Güvenlik Birimi işbirliği çerçevesinde ''Temel Düzeyde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri'' yapıldı. Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan eğitime, Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünde çalışan tüm Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, memur ve işçiler katıldı. Fi Ortak Güvenlik Birimi, İş Güvenliği Uzmanı Fırat Kuzucu “Temel Düzey İş Sağlığı ve Güvenliği” ile ilgili sunum yaptı.

Eğitimde iş sağlığı ve güvenliğinin önemi, iş kazaları, iş kazası ve unsurları, iş kazalarının nedenleri, iş kazalarından doğan zararlar, kazaları önlemenin yolları, meslek hastalıkları ve kazalardan korunma yolları (kişisel koruyucular), meslek hastalıklarına karşı alınabilecek tedbirler, iş sağlığı ve güvenliğinin hukuki boyutu konularında bilgiler verildi. Eğitimler, değişen ve ortaya çıkan yeni risklere uygun olarak yenileneceği, gerektiğinde ve düzenli aralıklarla tekrarlanacağı belirtildi.

Eğitim Sonunda Fi Ortak Güvenlik Birimi İş Güvenliği Uzmanı Tuğba Çoban, sunumla ilgi sınav yaparak, sınav sonucunda katılımcılara sertifikaları verildi. Eğitime toplamda 181 personel katıldı.

Fi Ortak Güvenlik Birimi İş Yeri Hekimi Taner Karaman tarafından, eğitime katılan tüm personelin sağlık bilgilerini kayıt altına alındı.İşin niteliğine ve şartlarına göre bedence yapılan işlere elverişli ve dayanıklı olduklarının fizik muayene ve gerektiğinde laboratuar bulgularına dayanılarak hazırlanan hekim raporunun, işçi sağlığı açısından önemine dikkat çekildi.

       

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Powered By Karia Web